• 7622 W Belmont Ave., Chicago, IL 60634
    5815 W Irving Park, Chicago, IL 60634
  • Phone Number: 773-625-5437 Phone Number: 773 427 5437
kids and their teacher doing activity

Najwyższej jakości zajęcia dla dzieci z różnych grup wiekowych.

Żłobek
Ta klasa przeznaczona jest wyłącznie dla dzieci w wieku 15 do 23 miesięcy. Nasz program jest tak skonstruowany, aby zapewnić maluszkowi jak najlepszy rozwój w każdej sferze. Dzieci uczą się tu samoobsługi, czyli posługiwania się łyżeczką, widelcem, trzymania kredki czy pędzelka, siadania na nocniczek, by powoli odstawiać pieluszki. Rozwijają tu umiejętności zachowania w społeczeństwie, w tym wypadku w grupie innych dzieci. Uczą się zasad takich, jak dzielenie się z innymi, podział ról, czyja kolej…. W tym wieku ważne jest również, aby dziecko rozwijało swoje mięśnie zarówno te mniejsze jak i większe. Duży nacisk kładziemy więc na aktywność fizyczną oraz zabawy manipulacyjne. Muzyka i plastyka to nieodzowna część dnia. Śpiew, taniec, kreatywność… takie umiejętności należy rozwijać i pielęgnować od żłobka. No i oczywiście początki matematyki i środowiska. Matematyka, to głównie, początkowe liczenie, porównywanie, sortowanie. Środowisko, to przede wszystkim obserwacja tego, co dzieci otacza. Nasze dzieci nigdy się w przedszkolu nie nudzą.

Oddział przedszkolny
Tu zajmujemy się dziećmi od 2 do 5 lat. Nasz program edukacyjny obejmuje zajęcia z języka i mowy, matematyki, plastyki, muzyki, środowiska i wiele więcej. Uczymy tu przez zabawę według Teorii J. Piaget’a. Kładziemy ogromny nacisk na to by dzieci uczyły się o tym co widzą dookoła siebie. Uczymy dzieci estetyki, ponieważ wierzymy w to, że człowiek, który zauważa i rozumie naturę, sztukę, muzykę…, lepiej potrafi zrozumieć świat i odnaleźć się w nim. Środowisko, sztuka i muzyka to obok nauki języka i podstaw matematyki najważniejsze i najbardziej kreatywne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ponieważ rozumiemy, że kształcimy przyszłych lekarzy, adwokatów, nauczycieli, a być może i samego prezydenta, zawsze stawiamy sobie wysoko poprzeczkę. Nasz program jest oparty na Standardach Stanu Illinois, tak aby nasze dzieci były w pełni przygotowane do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Kindergarten
Oferujemy całodzienny oddział Kindergarten, czyli „zerówki”.
Nasz program jest zaaprobowany przez Illinois Board of Education i jest oparty na Stanowych Standardach nauczania w grupie Kindergarten. W tej grupie wiekowej uczymy języka angielskiego, matematyki, środowiska, nauki o społeczeństwie, plastyki i techniki, wychowania fizycznego, oraz pracujemy nad rozwojem socjo-emocjonalnym.
Staramy się jak możemy, aby rozwinąć u naszych dzieci ich artystyczne i muzyczne umiejętności, oraz aby nauczyć je jak być w przyszłości niezależnymi, godnymi zaufania ludźmi. Przygotowujemy je do jak najlepszego wejścia w życie ucznia szkoły podstawowej.

Program dla dzieci z innych instytucji podczas wakacji i przerw świątecznych
Nasze przedszkole jest otwarte przez cały rok z wyjątkiem kilku najważniejszych dni świątecznych: Nowy Rok, Wielki Piątek, Memorial Day, Independence Day, Thanksgiving i Dzień Bożego Narodzenia. Jeśli potrzebujecie Państwo opieki nad dzieckiem podczas ferii, wakacji lub mniejszych świąt, jesteśmy dla Was zawsze otwarci.

Zajęcia adaptacyjne
Dla dzieci wyjątkowo delikatnych, plączących i nieufnych prowadzimy zajęcia adaptacyjne dla maluchów od 15 miesięcy do 3 lat. Przez pierwszy tydzień rodzic przychodzi z dzieckiem na godzinę do przedszkola (10.00 – 11.00), lub (3.00-4.00), tak aby dziecko wiedziało, że jest bezpieczne w nowym otoczeniu. Przez kolejny miesiąc, maluch zostaje już sam codziennie na 3 godziny (rano, lub po południu). A następnie przechodzi na system całodzienny. Program ten odradzamy jednak rodzicom dzieci, które są odważne. Może to doprowadzić do odwrotnej sytuacji. Dziecko może zacząć płakać, gdy wreszcie rodzic je zostawi, bowiem przyzwyczai się do obecności rodzica w przedszkolu.