• 7622 W Belmont Ave., Chicago, IL 60634
    5815 W Irving Park, Chicago, IL 60634
  • Phone Number: 773-625-5437 Phone Number: 773 427 5437
Dzieci chętnie uczą się podczas naszych ciekawych i urozmaiconych zajęć.

group of studentsNasze codzienne zajęcia w Happy Kids obejmują:

Zajęcia językowe:

W zależności od wieku dziecka zajęcia językowe są tak skonstruowane, aby nauczyć dzieci mówić, rozpoznawać literki, składać zdania, rozumieć znaczenie słów, rozwijać słownik, rymować, pisać własne imię, pisać i czytać.

Matematyka:

Matematyka na poziomie przedszkolnym to w zależności od wieku: desenie, sortowanie, układanie w kolejności, porównywanie, mierzenie, ważenie, zapamiętywanie, koncept czasu, nazywanie i rozpoznawanie cyfr, dodawanie, odejmowanie.

Środowisko:

Środowisko to miejsce na eksplorowanie, poznawanie, doświadczanie. Nasz roczny program jest oparty na tym, co dziecko w danej chwili widzi i doświadcza. Program jest podzielony na pory roku i święta. Uczymy się tu na temat ludzi, zwierząt, owadów, roślin, przyrody… Podczas zajęć ze środowiska robimy różne doświadczenia chemiczne i przyrodnicze. Oferujemy dzieciom interesujące zajęcia i zachęcamy do badania, eksplorowania, dociekania…

Muzyka i zajęcia ruchowe

Uczymy dzieci różnych typów muzyki, rytmu, tempa. Podczas zajęć dzieci poznają nowe instrumenty muzyczne, jak również tworzą swoje własne. Podczas zajęć muzycznych dzieci śpiewają i tańczą co jest świetnym rodzajem wyrażenia własnej ekspresji. Nasze przedszkole oferuje również rozszerzone zajęcia z muzyki przy akompaniamencie pianina. Mamy własny zespól wokalno-taneczny, który koncertuje przed rodzicami. Posiadamy świetnie przebrania, wykorzystywane podczas występów.

Plastyka z techniką:

Mamy dwa rodzaje rozwoju plastycznego u dzieci. Jeden to prace narzucane przez nauczyciela, gdzie nauczyciel podaje temat i przykład pracy, oraz daje konkretne materiały do wykonania tego projektu. Drugi, bardziej kreatywny to prace samodzielne. Tutaj nauczyciel daje materiały i temat do wyboru, bądź też narzuca temat, ale dzieci wykonują projekt według własnej wizji. W ten sposób kreujemy wspaniałych artystów, którzy potrafią wyrazić swoje uczucia i to jak odbierają świat poprzez swoje projekty plastyczne.

Nauka o społeczeństwie:

Ten przedmiot to nauka o samym sobie. Identyfikowanie siebie, swojego ciała, roli w grupie. Nauka o współżyciu z innymi, zachowaniu w społeczeństwie, dyscyplinie, rozpoznawaniu emocji. Ten przedmiot kształtuje młodego człowieka i uczy go jego kultury tradycji jak i rozumienia innych dzieci, wywodzących się z innych kultur.

kids singingNauka samoobsługi:

Nauka nie tylko dla najmłodszych, jak trzymać kredkę lub łyżeczkę, czy też zacząć siadać na toaletę, ale również dla dzieci starszych jak się ubrać, jak zawiązać but, zapiąć guziki, czy rzepy itd.

Rozwój Fizyczny:

Rozwój fizyczny dzieci, to sprawność fizyczna i odpowiedni rozwój mięśni długich. Nasze dzieci codziennie mają mnóstwo ruchu, zajęć fizycznych bądź luźnych zajęć na placu zabaw, tak aby każdy mięsień odpowiednio się rozwijał. Skakanie, wspinanie, balansowanie, podrzucanie czy łapanie piłki, to tylko kilka elementów wymaganych do odpowiedniego rozwoju fizycznego.

Zajęcia manipulacyjne:

Rozwijanie umiejętności posługiwania się rączkami. Puzzle, kredki, lego, to jedne z najlepszych zabawek służących do rozwoju krótkich mięśni w dłoniach. Umiejętności manualne rozwijamy na każdym poziomie, tak by rączki dzieci były sprawne i służyły do odpowiedniego trzymania długopisu, ładnego pisania czy wykonywania innych czynności manipulacyjnych.